Masopust 2020

Také jste o tom slyšeli, jak se ve Psárech stála fronta na jitrničky, tlačenku a další skvělé pokrmy? Ano, mluvíme tu o již tradičním psárském masopustu, který byl letos poprvé obohacen o domácí zabijačku. Psárský masopust se konal 22.2.2020 a byla to akce, na kterou se všichni velice těšíme. Letos jsme si ji zmiňovanou zabijačkou zpříjemnili. Tím, že zabijačka bývá značně náročná na zázemí a i na počet pomocníků, její příprava započala již den před zmíněným masopustem. V sobotu v dopoledních hodinách byl zahájen prodej zabijačkových pochutin a k našemu překvapení byl velice úspěšný neboť jitrnice, jelítka a tlačenky byly prodány během pár okamžiků. Ti, co měli možnost ochutnat a stihli zakoupit některou pochutinu, se k nám určitě připojí s velmi srdečnou pochvalou směřovanou Davidu Raušerovi a Petru Škopkovi za jejich velice kvalitní domácí zabijačku.

Masopust se začíná vždy na fotbalovém hřišti ve Psárech, kde se před místní hospůdkou schází veškeré masky a připravují se na pochod obcí. V poledne dostal šafář od starosty obce klíče a průvod mohl být zahájen. Jako každý rok jsme se všichni vydali do Kutné ulice, kde naši spoluobčané připravují pro masky bohaté občerstvení a najdou si i chvilku na tanec v doprovodu Modré kapely. Letošní rok bychom nazvali jako velmi vydařený, poněvadž se sešlo nejvíce masek za posledních pár let a všechny byly velice originální.

Tímto bychom chtěli poděkovat hlavnímu organizátorovi Ladislavu Zeithamlovi a samozřejmě všem zúčastněným, které s námi strávili vydařené odpoledne.

Budeme se těšit na příští rok.